EMD 2016… πρόγραμμα Εκδηλώσεων…

 

Τρίτη 21 Ιουνίου

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ

Συναυλία Balkan/ska – rock

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30

Music Box (Ξάνθη)

Shotgunz (Θεσ/νίκη)

Balguns (Θεσ/νίκη)

 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ) 

Συναυλία.pop – rock

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30

Παρουσίαση μουσικό εργαστήρι Άγγελου Μουρβάτη «The KIDS’ ROCK project» + :

Poisonous FT (Ξάνθη)

Wheelchairs (Ξάνθη)

Soldout  (Ξάνθη)

HT  (Ξάνθη)

V for Vampul  (Ξάνθη)

Lost M (Ξάνθη)

SM 57  (Ξάνθη)

Stage Hijack (Θεσ/νίκη)

και πολλά άλλα σχήματα.

 

ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ

Συναυλία έντεχνα

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

Φωτεινή Τσιγάρα – Κορίνα Σαρικου (Ξάνθη)

 

ΑΕΡΙΚΟ ΚΑΦΕ/ΡΑΚΙ

Συναυλία Ελλ. Rock – pop/rock

Ώρα έναρξης 20:00 – 23:30

Joy (Θεσ/νίκη)

 

LIBRE Cocktail Bar

Συναυλία rock n roll / swing

Ώρα έναρξης 22:00 – 23:30

The Banksters (Θεσ/νίκη)

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Μουσικά παιχνίδια / κατασκευές

Ώρα έναρξης 18:30 – 20:00

Πρόσκοποι 2ου Συστήματος Ξάνθης

Μουσικά παιχνίδια για παιδιά

Trash art – φτιάχνουμε μουσικά όργανα

 

HAPPY LIVING CAFÉ/BAR

Έκθεση φωτογραφίας

Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00

Φωτογραφία «Visualize the lyrics Vol.2»

 

 

ΣΙΔΕΡΑΔΙΚΟ ΚΑΦΕ/ΜΠΑΡ

ΦΙΛΟΙΣΤΡΟΝ ΚΑΦΕ/ΜΠΑΡ

Συναυλία Experimental /Instrumental /Surf /Cinematic

Ώρα έναρξης 20:00 – 23:30

Sugar Factory (Κιλκίς)

 

 

Τετάρτη 22 Ιουνίου

 

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ

Συναυλία pop – rock

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30

Underfly (Ξάνθη)

The deep soul (Καβάλα)

Meds (Ξάνθη)

Balkanatolia (Κομοτηνή)

 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)

Συναυλία Hip Hop

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30

Nοrme (Δράμα)

Αγγελίνα Παπαδοπούλου & Diek Vérité Nue (Ξάνθη)

Σκιώδης Τύπος (Ξάνθη)

Μουσικός Ταξιδιώτης (Αθήνα)

Υπόγειοι Διαβάτες (Ξάνθη)

Young Mike (Ξάνθη)

Xanthi Gunz (Ξάνθη)

Guest : Ελίνα Χατζηανδρέου (Ξάνθη)

 

ΚΥΒΕΡΝΕΙΟ CAFÉ / BAR

Συναυλία pop – rock

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30

Kyma the band (Θεσ/νίκη)

 

Nostos Bar

Συναυλία ελληνικό , ξένο ροκ – έντεχνα

Ώρα έναρξης 22:00 – 23:30

Δημήτρης Πατσαβούδης & Δημήτρης Μαραντάς (Κομοτηνή)

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

Street music

Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00

Bloco Da Grecia “Fasarioso” (Δράμα)

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Χορευτικά / street music

Ώρα έναρξης 19:00 – 20:30

Παρουσίαση το τμήμα Lindy Hop της ΦΕΞ

Bloco Da Grecia “Fasarioso” (Δράμα)

 

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ

Street music

Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00

Bloco Da Grecia “Fasarioso” (Δράμα)

 

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΝΤΙΚΑ  

Street music / παρέλαση κρουστών

Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00

Bloco Da Grecia “Fasarioso” (Δράμα)

 

HAPPY LIVING CAFÉ/BAR

Έκθεση φωτογραφίας

Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00

Φωτογραφία «Visualize the lyrics Vol.2»

 

ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ

Party dj set

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:30

Party με τους παραγωγούς του Ράδιο Ξάνθη

 

PICASSO BAR

Cocktail party dj set reggae / dupstep

Ώρα έναρξης 22:00 – 23:30

Rudeck (Ξάνθη)

 

 

Πέμπτη 23 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ

Συναυλία pop/rock

Ώρα έναρξης 19:00 – 23:30

Καρό Πουκάμισα (Ξάνθη)

U.N. (Θεσ/νίκη)

Diorama (Ξάνθη)

Chroma Vs Κρουστόφωνο (Θεσ/νίκη)

 

ΥΠΑΙΘΡΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΠΛΑΤΕΙΑ ΞΑΝΘΗΣ (ΕΝΑΝΤΙ ΟΤΕ)

Συναυλία rock / metal

Ώρα έναρξης 18:00 – 23:30

Aman Juice (Ξάνθη)

Red Chariot (Ξάνθη)

The Big Bad wolves (Κομοτηνή)

Μωβ Όνειρα (Ξάνθη)

 

ΑΥΛΗ ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΜΟΥΣΕΙΟΥ

Μουσικοθεατρική παράσταση

Ώρα έναρξης 21:00 – 23:00

«Λόγια που γίναν τραγούδι»

από το θεατρικό εργαστήρι ¨Ανατολικά του Νέστου»

 

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΔΑΓΚΛΗ

Street music

Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00

Halkomaniacs (Δράμα)

 

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ

Χορευτικά

Ώρα έναρξης 19:00 – 20:30

Παρουσίαση από το x-dream dance academy

Modern , latin-ballroom, hip hop, zumba, salsa

 

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ

Street music

Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00

Halkomaniacs (Δράμα)

 

HAPPY LIVING CAFÉ/BAR

Έκθεση φωτογραφίας

Ώρα έναρξης 19:00 – 21:00

Φωτογραφία «Visualize the lyrics Vol.2»

 

ΑΕΡΙΚΟ ΚΑΦΕ/ΡΑΚΙ

Party dj set hip hop – dupstep – trap

Ώρα έναρξης 21:30 – 23:30

 

 

ΠΑΛΙΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ

Street music

Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00

Halkomaniacs (Δράμα)

 

ΙΩΑΚΕΙΜ ΣΓΟΥΡΟΥ & ΟΡΦΕΩΣ

Street music

Ώρα έναρξης 20:30 – 22:00

Halkomaniacs (Δράμα)

 

 

ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ

 

Διοργάνωση :

Πολιτιστικός Σύλλογος Ξάνθης «Βάτραχοι»

Σε συνεργασία με το:

Κέντρο Πολιτισμού Δήμου Ξάνθης

 

Συντονισμός / Υποστήριξη :
rockmadness.gr